Kolędy w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego

Miło nam poinformować, że w grudniu ukazała się płyta z tradycyjnymi polskimi "Kolędami" w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Nasz Chór powstał w marcu 2006 roku. Zespół liczy 60 osób i składa się ze studentów, absolwentów i pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz osób spoza Uczelni. Występuje na uroczystościach akademickich i okolicznościowych uczestniczy w projektach muzycznych, wydarzeniach regionalnych, bierze udział w konkursach i festiwalach chóralnych, a także zdobywa liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertuje za granicą, a także współpracuje z innymi chórami w Polsce i na świecie. Swoje umiejętności doskonali na warsztatach muzycznych, prezentuje muzykę klasyczną, sakralną, rozrywkową i ludową, śpiewa w różnych językach.

Dyrygentem Chóru jest Michał Brożek, II Dyrygentem - Natalia Łukaszewicz-Charabin.

koledy

Do tej pory Chór naszej Uczelni wydał już dwie płyty, trzecią są prezentowane "Kolędy".

Na płycie znajdują się następujące utwory:

1. Przybieżeli do Betlejem – arr. Michał Brożek
  2. The First Noel – arr. Dan Forrest