Otwarcie jubileuszowej wystawy fotograficznej

14 czerwca o godz. 10.30 na Placu Kwiatowym w Katowicach nastąpi uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w historii Miasta", zorganizowanej przy współudziale Miasta Katowice, na które serdecznie zapraszamy.

Wystawa jest kolejnym wydarzeniem w ramach obchodów Jubileuszu 80-lecia UE Katowice - najstarszej uczelni biznesowej w Katowicach i jednej z najstarszych uczelni na Śląsku.

Fotografie przedstawiają bogatą i dynamiczną historię Uniwersytetu Ekonomicznego związanego z miastem Katowice. Oglądając je odbiorca może zobaczyć, jak różnorodny jest Uniwersytet, jak przez lata wkomponowywał się w krajobraz miejski i dlaczego tradycja, nowoczesność i innowacja to cechy wspólne zarówno miasta Katowice, jak i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ponadto, wystawa prezentuje wydarzenia oraz ludzi, którym Uczelnia zawdzięcza swoje istnienie, jak również aktualny kształt. Zdjęcia ukazują sylwetki pracowników, absolwentów oraz studentów, ich życie w kampusie oraz pasje, które wspiera Uniwersytet Ekonomiczny Katowicach, jak i Katowice - miasto, które umożliwia ich stały rozwój.

W swojej 80-letniej tradycji uczelnia wykształciła ponad 80 tys. cenionych przez pracodawców absolwentów. Uniwersytet stale rozszerza swoją ofertę dydaktyczną – z powodzeniem funkcjonują tu programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów. W otwarciu wystawy wezmą udział m.in. prezydent Miasta Katowice oraz władze i przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych od 14 czerwca do 14 lipca br.