Warsztaty i wydarzenie towarzyszące Katedry Informatyki podczas Tygodnia Nowych Technologii EMNK 2024

W dniach 15-21 kwietnia w Mieście Nauki Katowice trwać będzie Tydzień Nowych Technologii. Przez siedem dni, nauka wkroczy na nowy poziom, eksplorując obszary fizyki, chemii, matematyki, informatyki, inżynierii biomedycznej i inżynierii materiałowej. Podczas tego 15-tego tygodnia swoje aktywności organizują także eksperci z Katedry Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Eksperci UE Katowice podczas Tygodnia Nowych Technologii

• 16 kwietnia, godz. 9.50-11.20

Warsztaty pt. Modelowanie procesów biznesowych w notacji BPMN, przeznaczone dla osób zainteresowanych poznaniem notacji BPMN (Business Process Model and Notation), kluczowego elementu w projektowaniu i analizie procesów biznesowych. Uczestnicy poznają narzędzie, które umożliwia efektywną komunikację w ramach zespołów projektowych oraz pomiędzy biznesem a IT.

Wydarzenie poprowadzi dr Mariusz Żytniewski w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice.

• 17 kwietnia, godz. 11.40-13.10

Warsztaty pt. "Zarządzanie przedsiębiorstwem w chmurze z SAP Cloud Solution", dotyczące zarządzania przedsiębiorstwem w chmurze z zastosowaniem systemu SAP S4/HANA i interfejsu SAP Fiori oraz sposobów analizy danych i wykorzystania narzędzi informatycznych do analityki i raportowania danych w SAP Analytics Cloud. Warsztaty są dedykowane dla wszystkich zainteresowanych rozwojem systemów ERP, a także poznaniem najnowszych narzędzi i oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych.

Spotkanie poprowadzą: dr hab. inż. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz, prof. UE oraz dr Edyta Abramek w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice.

• 19 kwietnia, godz. 9.00-17.00

Odbędzie się Sympozjum IV Sympozjum BPM 2024, którego tematem przewodnim będzie automatyzacja procesów biznesowych i sztuczna inteligencja w dobie wyzwań gospodarki. Sympozjum Business Process Management organizowane jest we współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i BPM Competence Center, Związkiem Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Instytutem Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.

Celem Sympozjum jest rozwijanie tematyki BPM (Business Proces Management) na podstawie badań teoretycznych i praktycznych. Jest ono skierowane do badaczy, dydaktyków, praktyków i entuzjastów tematyki BPM, a także ma na celu wymianę doświadczeń oraz przekazanie informacji o ważnych wydarzeniach BPM w Polsce i na świecie. Podczas IV Sympozjum BPM w Katowicach odbędą się prezentacje zaproszonych gości, wykłady ekspertów BPM, a także warsztaty poświęcone wykorzystaniu narzędzi informatycznych do modelowania procesów biznesowych.

Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Pełny harmonogram ramowy można znaleźć na stronie.