EEC Liderzy przyszłości zakończone sukcesem

W dniach 20-22 kwietnia br. w otwartych wykładach EEC Liderzy przyszłości, w ramach inicjatywy Europejskiego Kongresu Gospodarczego, której współorganizatorem była nasza Uczelnia, wzięło udział blisko 2000 studentów i młodych absolwentów.

Różnorodni wykładowcy, inspirujące tematy i trudne pytania studentów - to wszystko działo się podczas nowej kongresowej inicjatywy pt. "EEC - Liderzy przyszłości", które po raz pierwszy zorganizowano w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W ciągu trzech dni podczas serii godzinnych wykładów z liderami przyszłości spotkało się dwunastu gości, a wśród nich: przedstawiciele świata biznesu i polityki, przedsiębiorcy i eksperci.

W ostatnim dniu wystąpili:

• Dariusz Żuk – Prezes, Polska Przedsiębiorcza,
  • Dominika Bettman – Prezes ds. Finansowych, Siemens Sp. z o.o.,
  • Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, Przewodniczący Rady EEC,
  • Tadeusz Chomicki – Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie.

Dzielili się swoim doświadczeniem oraz mówili m.in. o etyce w biznesie i różnicach między firmą globalną a międzynarodową, o społecznej odpowiedzialności biznesu, unii energetycznej, bolączkach bycia liderem i podejmowania trudnych społecznie nieakceptowanych decyzji dla dobra kraju, nawet kosztem przegranych wyborów parlamentarnych. Poruszono tematy wartości inwestycji, innowacyjności, reindustrializacji, kapitału ludzkiego i jego znaczeniu dla wzrostu gospodarczego. Pojawiły się też przykłady z realiów świata dyplomacji, wynikające z różnic kulturowych, okraszone dozą humoru sytuacyjnego w relacjach polsko-chińskich.

Po każdym z wystąpień przewidziany był czas na pytania uczestników i dyskusję. Studenci i absolwenci nie oszczędzali prelegentów zadając często trudne pytania, do czego aktywnie zachęcał Rektor prof. Leszek Żabiński.

Wykłady 20 kwietnia br. zainaugurował Jyrki Katainen – Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz UE ds. Miejsc Pracy, Wzrostu, Inwestycji i Konkurencyjności.

Spotkania odbywały się w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych.

Więcej o wydarzeniu:
www.eecpoland.eu/eec-liderzy-przyszlosci/odkrywanie/

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.