mgr Krzysztof Świerczek z dniem 12 października 2022 roku został powołany przez Walne Zgromadzenie spółki PKP Intercity S.A. do składu Zarządu PKP Intercity S.A.

mgr Krzysztof Świerczek jest m. in. Absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował na Wydziale Przemysłu.

mgr  Krzysztof Świerczek jest absolwentem m.in.  Akademii Ekonomicznej w Katowicach,  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Politechniki Krakowskiej oraz Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, gdzie uzyskał tytuł Master of Business Administration. Ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych, spółek skarbu państwa i spółek komunalnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania w tym zarządzania nieruchomościami, przygotowaniem i prowadzeniem inwestycji budowalnych. Od 2021 roku odpowiadał w PKP Intercity S.A. za nadzór nad inwestycjami infrastrukturalnymi spółki zlokalizowanymi na południu Polski. Obecnie  Krzysztof Świerczek będzie odpowiedzialny za inwestycje infrastrukturalne oraz ich utrzymanie.

Źródło:

kapitalpolski.pl/krzysztof-swierczek-zmiana-w-zarzadzie-pkp-intercity-s-a/