mgr Mariusz Grelewicz jest Absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

mgr Mariusz Grelewicz objął stanowisko prezesa Amiblu Poland i dyrektora zarządzającego regionu East & North America. To menadżer z ponad 25 letnim doświadczeniem. Odpowiada za realizację strategii Ambilu Poland i zarządzanie zespołami w Polsce, krajach bałtyckich, Rosji, Białorusi, Ukrainie i USA. Nadzoruje proces integracji Firm w Regionie East&North America po połączeniu Ambilu w Europie (Hobas, Amiantit).

Wcześniej przez ponad 5 lat pracował w grupie Ciech i Ciech Sarzyna, gdzie pełnił rolę dyrektora zarządzającego i prezesa. Kierowany przez niego zespół generował sprzedaż na poziomie 150 mln euro rocznie. Przez kilka lat pełnił funkcje p.o. dyrektora sprzedaży grupy, dyrektora regionu Europa Centralna (CEE) w Selena FM. Był członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu w VTS Group w Luxemburgu gdzie odpowiedzialny był m.in. za sprzedaż w 29 krajach Europy i Azji. Wcześniej pełnił funkcje zarządcze m.in. w PZ Cussons Polska, Teekanne Polska, Ferrero Polska oraz Cadbury-Wedel.

Źródło: https://www.pulshr.pl/zmiany-kadrowe/mariusz-grelewicz-prezesem-amiblu,85250.html