JM Rektor uhonorowana Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP

11 stycznia 2022 r. podczas Wielkiej Gali Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak została uhonorowana Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP. Akt uhonorowania został wręczony przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego z okazji 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Pierścień Stulecia Niepodległości RP jest projektem powstałym z inicjatywy Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Narodowego, realizowanym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.

Głównym celem Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego jest m.in.

• upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym,
  • wspieranie postaw i działań obywatelskich mających na celu wzmacnianie bezpieczeństwa narodowego,
  • eksponowanie ochrony wolności i praw człowieka w kontekście bezpieczeństwa narodowego
  • oraz prowadzenie działalności na rzecz aktywnego wspierania działań związanych z transformacją systemu bezpieczeństwa narodowego.

Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego honoruje zwłaszcza osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej Ojczyzny. Jest wyrazem szacunku, wdzięczności, a zarazem symbolem uznania dla ich patriotycznej postawy. Pierwszym uhonorowanym "Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP" został Janusz Steinhoff.

11 stycznia 2022 r. podczas Wielkiej Gali Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która odbyła się 11 stycznia 2022 r. Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP została uhonorowana również JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Więcej informacji nt. odznaczenia: www.swbn.pl