Plebiscyt Mistrzów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Z okazji Jubileuszu 85-lecia Uczelni, z inicjatywy JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak zostaną przyznane specjalne tytuły Mistrzów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konkurs dedykowany jest dla wszystkich pracowników UE Katowice. Zwycięzcy w różnych kategoriach otrzymają tytuł i specjalną statuetkę. Zachęcamy do nominowania i głosowania!

O konkursie

Celem konkursu organizowanego w ramach Jubileuszu 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest wyróżnienie pracowników Uczelni. Konkurs składa się z dwóch etapów.

  • Pierwszy etap 22-28 listopada - zgłoszenia kandydatur wraz z niezbędnymi uzasadnieniami. Do konkursu można zgłosić każdego pracownika Uczelni.
  • Drugi etap 6-9 grudnia - po zweryfikowaniu zgłoszeń i wyrażeniu zgody przez zgłoszonych kandydatów na udział w plebiscycie ogłoszone zostanie głosowanie na Mistrzów UE Katowice. Głos na swojego Mistrza będzie mógł oddać każdy pracownik Uniwersytetu. 

Kategorie

Wyróżnienie może być nadane pracownikom w co najmniej jednej z kategorii:

  1. Mistrz Pióra - potrafi doskonale ująć myśli w słowo pisane. W tej kategorii polecamy zgłaszać osoby, które cechują się wyjątkową umiejętnością pięknego pisania, zarówno tekstów naukowych, literackich, jak i komunikatów kierowanych do członków społeczności akademickiej. 
  2. Mistrz Słowa - doskonale włada językiem w mowie. Podczas wystąpień publicznych czuje się jak ryba w wodzie! Zawsze i w każdej sytuacji doskonale wie co i w jaki sposób powiedzieć, aby trafnie przekazać myśli. 
  3. Mistrz Życzliwości - to osoba, która ma serce na dłoni. Zawsze uprzejma, pomocna. Kiedy trzeba służy dobrą radą. To dzięki niej codzienność uniwersytecka jest dużo łatwiejsza. Jej drobne gesty i dobre uczynki zasługują na szczególne docenienie.
  4. Mistrz Sztuki - jest obdarzony szczególnymi talentami artystycznymi, śpiewa, tańczy, fotografuje, a może maluje? Mistrz Sztuki to artysta, którego dzieła i występy może podziwiać społeczność Uniwersytetu.
  5. Mistrz Stylu - jest zawsze doskonale ubrany, olśniewa prezencją, a nienaganny wygląd cieszy oko członków społeczności akademickiej :)
  6. Mistrz Sportu - praca, pracą, ale w zdrowym ciele zdrowy duch! Mistrz Sportu to osoba, która może pochwalić się realizowaną systematycznie pasją w obszarze sportu np. pływaniem, jazdą na rowerze, siatkówką, łucznictwem, narciarstwem etc. 
  7. Mistrz Humoru - to osoba przy której uśmiech nie schodzi z twarzy. Umila codzienność dowcipem i żartem z dużą dozą inteligencji. Potrafi rozładować nawet najtrudniejszą sytuację. Przy niej zawsze się uśmiechamy! :)

Zwycięzcą w danej kategorii zostaje osoba, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pośrednictwem systemu informatycznego. 

Zgłoszenia 

Kandydatów do udziału w Konkursie mogą zgłaszać wyłącznie osoby trzecie poprzez wypełnienie formularza do 28 listopada br.

Wyniki

Ogłoszenie wyników nastąpi 10 grudnia br. za pośrednictwem strony internetowej Uczelni. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie specjalna Komisja Konkursowa

Uroczyste wręczenie statuetek zwycięzcom Konkursu odbędzie się w podczas obchodów Święta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, które zaplanowano na 11 stycznia 2022 r. 

Szczegółowe informacje dostępne są w załączonym Regulaminie Konkursu

Regulamin Konkursu