12th International Week, 4.10.-8.10.2021, VSB - Technical University of Ostrava, Faculty of Economics, Republika Czeska

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzenia

Dear colleague, partners, friends!

We would like to invite you to our 12th International Week, that will be held from 4 to 8 October 2021 in Ostrava.

All the necessary information can be found here.

You can find here an online application here, the deadline is July 15, but as we can accept only a limited number of participants, please fill in the application as soon as possible. Thank you.

Please forward this email also to your coleagues, who might be interested in participating.

If you have any further questions, don't hesitate to contact us.

We are looking forward to welcome you here in Ostrava.

Best regards!

Bc. Petra Hranická

International Office

e-mail: petra.hranicka@vsb.cz

9. edycja International Staff Week - Brno University of Technology

W imieniu czeskiej uczelni partnerskiej - Brno University of Technology serdecznie zapraszamy do udziału w 9. edycji International Staff Week.
Mile widziani są aktywni uczestnicy, chętni do dzielenia się pomysłami, najlepszymi praktykami i własnymi doświadczeniami.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-21 października 2022 r., składać się będzie ze spotkań, prezentacji oraz warsztatów i przeznaczone będzie głównie dla pracowników administracyjnych lub odpowiedzialnych za agendę międzynarodową.

Wszystkie informacje, w tym program wstępny, można znaleźć TUTAJ.
Rejestracja dostępna TUTAJ
Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2022.