International Week for administrative staff members and management, 23.03. - 27.03.2020, Odisee University of Applied Sciendes, Belgia

Zapraszamy pracowników administracyjnych naszej uczelni do zapoznania się z ofertą wydarzenia, które będzie organizowane przez naszą uczelnię partnerską w Belgii

Dear partner,

Odisee University of Applied Sciendes is happy to welcome you to its 4th annual International Week. It will take place from 23 to 27 March 2020.

This year’s International Week focuses on exchange of administrative staff members and management and will include skills lab and campus visits, cultural activities and sessions where we get to know each other’s institutions a bit better.

Online registrations are now possible through the International Week website. On the website you can also have a look at the programme.

Registration deadline is 31 January 2020.

Please note that the organization of the International Week depends on the number of applicants. We will inform you about this in the first week of February at the latest (if we reach our target number of applicants, we will let you know sooner).

If you are interested in attending or you know of any colleagues who would like to join, don’t hesitate to register!

We hope to see you in March.

Best regards,

Anneleen en Stefanie
International Relations Office

9. edycja International Staff Week - Brno University of Technology

W imieniu czeskiej uczelni partnerskiej - Brno University of Technology serdecznie zapraszamy do udziału w 9. edycji International Staff Week.
Mile widziani są aktywni uczestnicy, chętni do dzielenia się pomysłami, najlepszymi praktykami i własnymi doświadczeniami.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-21 października 2022 r., składać się będzie ze spotkań, prezentacji oraz warsztatów i przeznaczone będzie głównie dla pracowników administracyjnych lub odpowiedzialnych za agendę międzynarodową.

Wszystkie informacje, w tym program wstępny, można znaleźć TUTAJ.
Rejestracja dostępna TUTAJ
Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2022.