Program Mentor Zagranicznych Studentów

Poczuj klimat Erasmusa na własnej uczelni i zostań mentorem zagranicznych studentów!

 

Każdego roku gościmy na naszej uczelni około 200 zagranicznych studentów z całego świata przyjeżdżających do UE Katowice na jeden lub dwa semestry nauki, w ramach programu Erasmus+ lub umowy bilateralnej między uczelniami .

Wielu studentów UE Katowice z własnego doświadczenia wie jak ważna jest pomoc lokalnego studenta, który wyciągnie pomocną dłoń i udzieli cennych rad i praktycznych wskazówek, szczególnie w pierwszych dniach pobytu w obcym kraju.

Dlatego zachęcamy Was do zostania mentorem naszych zagranicznych studentów. W tym celu przygotowaliśmy formularz zgłoszeniowy, który pozwoli zarejestrować zgłoszenia i stworzyć bazę wolontariuszy pełniących rolę mentorów.

To doskonała okazja nie tylko do pomocy zagranicznemu studentowi, ale także do nawiązania przyjaźni z ludźmi z całego świata, do uczestnictwa w wydarzeniach o charakterze międzynarodowym oraz pogłębienia praktycznej znajomości języka obcego. To wspaniały pomysł dla studentów, którzy nie mieli okazji skorzystać z programu Erasmus+, a mogą poczuć "erasmusowy" klimat na własnej uczelni! 

Opis programu i obowiązków mentorów znajduje się na naszej stronie dla "exchange students":

https://www.ue.katowice.pl/en/exchange-students/orientation-and-mentor-programme.html

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

 

Zgłoszenia na semestr letni 2021 przyjmujemy do 15 grudnia 2020.

W razie pytań prosimy o kontakt: erasmus@ue.katowice.pl

 

Feel the Erasmus vibe and be a buddy during your UE Katowice study!