Uroczyste zakończenie VII edycji programu ELiT

12 grudnia br. Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek wręczył uczestnikom ELiT dyplomy ukończenia kolejnego semestru programu. Ostatnie zajęcia pt. "Jak mądrze inwestować?" poprowadził dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ekonomia dla Liceum i Technikum to autorski program Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zainaugurowany w roku akademickim 2013/2014. Głównym celem ELiT jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej, umożliwienie uczestnikom kontaktu z przedstawicielami praktyki gospodarczej, warsztaty w zróżnicowanych grupach wiekowych oraz rozwój kompetencji osobistych. Spotkania odbywają się w formie interaktywnych wykładów i warsztatów ze specjalistami z naszej Uczelni i zaproszonymi ekspertami.

Obecnie zakończyła się VII z kolei edycja zajęć dla młodzieży. Podczas sześciu spotkań uczestnicy programu dowiedzieli się m.in. co to jest strefa ekonomiczna, jak zarządzać sobą w czasie, jakie są funkcje banków centralnych oraz jak zdobywać kapitał i mądrze go inwestować.

Po raz pierwszy w ramach programu ELiT uczestnicy mieli możliwość skorzystania z programu "Internetowe Rewolucje" od Google, skierowanego głównie do studentów uczelni wyższych. Tym razem wzięli w nim udział również nasi "ELiT-owcy". Czytaj więcej...

Wszystkim uczestnikom tegorocznej zimowej edycji programu ELiT serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie i wysoką frekwencję!

Zachęcamy również do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych w następnych edycjach Ekonomii dla Liceum i Technikum. Pierwsze zajęcia na naszej Uczelni w ramach VIII edycji programu już w lutym! Możliwość rejestracji po feriach.

Najnowsze informacje o ELiT: www.ue.katowice.pl/elit 

Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu odbyło się zakończenie Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty. Czytaj więcej...