Uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Czas na Szopienice - Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości''

We wtorek 22.06.2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Prezydenta Miasta Katowice ,,Czas na Szopienice - Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości'', w którym udział wzięli Studenci przedmiotu Urban & Business LAB II (kierunek GMIN - Gospodarka Miejska i Nieruchomości) oraz Koła Naukowego AREA, a także Studenci Politechniki Śląskiej. Prace realizowane były w ramach współpracy z Miastem Katowice oraz Instytutem Rozwoju Miast i Regionów.

Wyniki konkursu i prace laureatów zostaną zaprezentowane w trakcie XI Światowego Forum Miejskiego (WUF 2022) w Katowicach w dniach 29/30 czerwca br.

Prace miały formę studenckich studialno-projektowych Warsztatów Urbanistyczno-Architektonicznych, w których udział wzięły interdyscyplinarne zespoły Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierunek Gospodarka Miejska i Nieruchomości, uczestniczących w warsztatach w ramach przedmiotu Urban & Business Lab II oraz Koła Naukowego AREA, prowadzonego pod kierunkiem przez dra hab. Adama Drobniaka prof. UE (wykłady) i mgr Klaudią Plac (zajęcia ćwiczeniowe) we współpracy z doktorantem mgr Jakubem Mirackim, a także studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Architektury, uczestniczących w warsztatach pod kierunkiem dra hab. inż. arch. Michała Stangla

Prace warsztatowe obejmowały opracowanie strategii rozwoju wraz z wariantowymi koncepcjami zagospodarowania terenu w centralnej części dzielnicy Szopienice-Burowiec realizowanego w ramach Programu "PLAN DZIAŁAŃ DLA MIAST, MODELOWA LOKALNOŚĆ".

I nagroda: Magdalena Gralińska, Katarzyna Kuternak, Kornelia Piesiur, Anna Borucińska, Julia Haśnik, Daria Kubela, Damian Moćko.

I wyróżnienie: Klaudia Rduch, Nicole Kossowska, Katarzyna Kędziorczyk, Kinga Bomba, Agnieszka Krząkała, Magda Mirecka, Marlena Witkowska.

II wyróżnienie: Monika Franz, Wiktoria Mielczarek, Michał Piwowarczyk, Adrian Widuch, Kamil Gębczyński, Karolina Mazur, Aleksandra Nicińska.

III wyróżnienie: Anna Trawczyńska, Karolina Maliszewska, Paulina Lizoń, Zuzanna Kowalczyk, Tomasz Klepek, Wojciech Kupka, Mariusz Piwkowski, Jakub Ciszewski.

Gratulacje dla wszystkich laureatów!

fot. UM Katowice

fot. Klaudia Plac