Wykład dziekański na Wydziale Ekonomii [relacja]

15 listopada w murach naszego Uniwersytetu odbył się wykład dziekański Antoniego Piechniczka, który zainaugurowała Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. inż. Celina Olszak. Nasz gość specjalny wygłosił wykład pt.: "Piłka nożna, jako fenomen przełomu wieków". Zapraszamy do obejrzenia relacji.

"Sport zbliża ludzi i narody" – tym zdaniem rozpoczął swój wykład Antoni Piechniczek, były zawodnik, trener klubowy i szkoleniowca reprezentacji Polski w latach 1981-1986 i 1996-1997, z którą uzyskał awanse do finałów piłkarskich Mistrzostw Świata w 1982 (III miejsce) oraz w 1986 roku, a także reprezentacji narodowych Tunezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przed licznym audytorium nasz gość podzielił się swoim niesamowitym doświadczeniem i pasją do sportu. Przedstawił m.in. polską myśl szkoleniową na przestrzeni wieków, tradycje pedagogiczne i naukowe wyższych uczelni wychowania fizycznego oraz opowiedział o tym, jak wygląda współczesny sport.

Organizatorem wydarzenia był dr Artur Grabowski, opiekun Koła Naukowego Ekonomia Sportu, a na wykład zaprosiła sama Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. inż. Celina Olszak.