Nagrody dla studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i członków Koła Naukowego „International Challenge” za finałowe miejsca w międzynarodowym konkursie

Nasi studenci, biorący udział w międzynarodowym konkursie GBO x Perennials Spring 2022 Case Competition zdobyli wysokie pozycje i nagrody. W rywalizacji zmierzyli się oni ze studentami analogicznych kierunków z USA, Brazylii i Tajwanu.

Konkurs obejmował dwa etapy. Zadaniem finałowym było opracowanie strategii ekspansji zagranicznej w formie raportu oraz prezentacja wyników online przed managementem amerykańskiej firmy Perennials and Sutherland LLC, która była sponsorem konkursu. Do pierwszego etapu przystąpiły 4 zespoły z udziałem studentów z UE Katowice i aż 3 z nich zakwalifikowało się do drugiej rundy.

Nagrodę za zajęcie II miejsca zdobył zespół w składzie: Beata Hein, Dawid Nowakowski, Paweł Tkocz, Patrycja Magda, Sara Dudek.  

Nagrodę za III miejsce uzyskał polsko-amerykański zespół w składzie: Oliwia Jachimowska, Wiktoria Kulig i studenci z UT Dallas: Moona Shaik, Nafissa Tabassum.

Finalistą konkursu był zespół w składzie: Damian Dubański, Robert Krawczyk, Katarzyna Kaczor, Aleksander Gołek, Jagoda Bielecka

Konkurs został zorganizowany przez Global Business Organisation (GBO) University of Texas at Dallas we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i odbył się w dniach od 14 marca do 16 kwietnia 2022 r. Koordynatorem ze strony amerykańskiej Uczelni był prof. Hubert Zydorek, a ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Małgorzata Dziembała, prof. UE i dr Sylwia Talar.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu biznesu międzynarodowego oraz asertywności i zdolności współpracy w globalnym środowisku. Życzymy dalszych sukcesów!