Pracownik naszej Katedry uczestnikiem projektu finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Dr hab. Katarzyna Bratnicka-Myśliwiec uczestnikiem projektu "SME Joint Ventures in V4 countries to strengthen SMEs through supporting innovation in education" (22220800) finansowanym przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Projekt jest realizowany przy współudziale pracowników naszej Uczelni: dr hab. Moniki Wieczorek-Kosmali, prof. UE (Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych), dr hab. Dominiki Bochańczyk-Kupki, prof. UE (Katedra Ekonomii) oraz dr hab. Joanny Błach, prof. UE (Katedra Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych).

Liderem projektu jest Budapest Business School (Węgry). Pozostałe uczelnie wchodzące w skład konsorcjum badawczego to: School of Business UCT Prague (Czechy), János Selye University (Słowacja) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Głównym celem projektu jest rozwój edukacji na temat małych i średnich przedsiębiorców (MŚP) w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4) poprzez wzmacnianie umiejętności i kompetencji studentów do uruchamiania startupów w regionach V4, stymulowanie współpracy transgranicznej w zakresie przedsiębiorczości w regionie V4, a także budowanie nowych sieci biznesowych dla MŚP, start-upów i instytucji badawczych w V4 i poza nią. Efektem będzie stworzenie innowacyjnego i interaktywnego kursu dedykowanego studentom, który umożliwi im zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej zakładania nowych transgranicznych przedsięwzięć lub wspólnego tworzenia projektów w środowisku biznesowym krajów zrzeszonych w V4.