W najbliższym czasie zakończą się zajęcia na siódmym semestrze i rozpoczną egzaminy dyplomowe studentów studiów pierwszego stopnia o kierunku logistyka. Zgodnie z Wydziałowym Systemem Jakości Kształcenia egzamin dyplomowy powinien wykazać, że student:
samodzielnie identyfikuje problemy postawione w zadanych pytaniach,
potrafi wyczerpująco i przekonywująco przedstawić odpowiedzi na pytania z zakresu objętego programem przedmiotów kierunkowych i specjalizacyjnych w ramach studiowanej specjalności, a także z obszaru tematycznego pracy, posługując się przy tym wiadomościami z literatury, jak i sądami własnymi,
prowadzi wywód logicznie,
posługuje się jasnym i precyzyjnym językiem.
Egzamin dyplomowy jest egzaminem ustnym, przy czym każdy ze zdających ma czas na przygotowanie się do odpowiedzi, stąd przydatne jest pióro lub długopis oraz kartka papieru, na zanotowanie pytań i ewentualnie głównych punktów odpowiedzi.
Jedno z pytań w trakcie egzaminu dyplomowego dotyczy zagadnień z zakresu problematyki danego kierunku studiów. Wykaz pytań jest umieszczony w witrynie internetowej Wydziału Ekonomii lub link - pytania
Pozostałe pytania odnoszą się do wiedzy z zakresu przedmiotów specjalnościowych i zagadnień rozpatrywanych w pracy.
Egzamin dyplomowy przeprowadzany jest przez Komisję w skład której wchodzi Dziekan lub Prodziekan Wydziału Ekonomii, promotor oraz recenzent pracy. Wyniki ogłaszane są po zakończeniu egzaminu grupy studentów danego promotora lub promotorów, podczas ogłoszenia wyników otrzymuje się stosowne zaświadczenie.
A na zakończenie - pracownicy Katedry Transportu życzą każdemu udanej obrony pracy dyplomowej, aby pytania były tymi, o których myśleliście i które chcieliście, aby oczekiwanie i samego egzaminu nie utrudniał stres i aby zdany egzamin był ukoronowaniem Waszej pracy podczas studiów i dał Wam dużą satysfakcję. Powodzenia.
No i już naprawdę na zakończenie, abyśmy się spotkali na studiach drugiego stopnia do podjęcia, których gorąco namawiamy i zachęcamy.










Dołącz do nas