Konferencja szkoleniowa pt. "Podejmowanie decyzji zawodowych przez młodzież i osoby dorosłe – formy i metody wsparcia"

24 lutego br., o godz. 10:00 w siedzibie Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach odbędzie się Konferencja szkoleniowa pt. "Podejmowanie decyzji zawodowych przez młodzież i osoby dorosłe - formy i metody wsparcia". Podczas wydarzenia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentować będą przedstawiciele Katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych pod kierunkiem prof. dr hab. Aldony Frączkiewicz-Wronki.

Organizatorzy konferencji

• Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach,
  • Uczelnia Korczaka, Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach,
  • Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie.

Współorganizatorami wydarzenia są również:

• Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej Oddział Katowice
  • Katedra Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Program ramowy

• 09:30 - 10:00 - Rejestracja uczestników.
  • 10:00 - 10:10 - Otwarcie konferencji - Alina Bednarz, Radna Sejmiku Województwa Śląskiegodr Anna Zasada-Chorab, Dziekan Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych Uczelni Korczaka oraz prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz-Wronka, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
  • 10:10 - 10:30 - Najnowsze trendy w zakresie zmian w kulturze organizacyjnej firm - podejmowanie decyzji zawodowych w obliczu nowych potrzeb kompetencyjnych - mgr Beata Bala, Radna Rady Miasta Katowice.
  • 10:30 - 10:55 - Klient w centrum zainteresowania - kompleksowe spojrzenie na potrzeby klienta - Monika Łyżwińska, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.
  • 10:55 - 11:25 - Rynek pracy a kompetencje społeczne z doświadczeń krajowych i międzynarodowych - Małgorzata Domagała, Wiceprezes Zarządu Fundacji Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom w Warszawie.
  • 11.25 - 11.50 - Grywalizacja jako forma konfrontacji założonych kompetencji z rzeczywistością - Anna Stokłosa oraz Elżbieta Marcinkowska, Ochotnicze Hufce Pracy w Katowicach.
  • 11:50 - 12:20 - Przerwa Kawowa.
  • 12:20 - 12:45 - Otwarte zasoby edukacyjne Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego - twórz, udostępniaj, korzystaj w praktyce - Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz, nauczyciel-konsultant Pracownia Wychowania oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach.
  • 12:45 - 13:15 - Współpraca międzyinstytucjonalna w obszarze doradztwa zawodowego i aktywizacji zawodowej - prezentacja dobrych praktyk - panel z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Fundacji Promocji.
  • 13:15 - 13:30 - Dyskusja i podsumowanie.

Szczegółowe informacje dostępne są w załączonych plikach.