Spotkanie z Profesor Oleną Igoriewną Trevoho z Lviv Polytechnic National University [relacja]

9 marca br. odbyło się spotkanie z Profesor Oleną Igoriewną Trevoho z Department of Theoretical and Applied Economics, Institute of Administration and Postgraduate Education, Lviv Polytechnic National University. Tematem spotkania była analiza makroekonomicznej sytuacji Ukrainy w czasie obecnej wojny.

Olena Igoriewna Trevoho jest profesorem na Lviv Polytechnic National University. W 2015 roku uzyskała tytuł naukowy doktora oraz tytuł naukowy profesora nadzwyczajnego w Katedrze Ekonomii Teoretycznej i Ekonomii Ukrainy Politechniki Lwowskiej. Od 2022 roku jest Profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Zarządzania i Rozwoju Organizacyjnego na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim, a także liderem akademickiego programu Key Executive MBA, UCU Business School.

Wykład poprzedziło spotkanie prof. Oleny Igoriewnej Trevoho z JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiną M. Olszak oraz Dziekan Wydziału Ekonomii dr hab. Izabela Ostoj, prof. UE., która następnie powitała oficjalnie naszego gościa podczas wykładu.

W czasie wydarzenia prof. Olena Igoriewna Trevoho opowiedziała o Lviv Polytechnic National University, a następnie przeszła do sytuacji ekonomicznej w Ukrainie, zagrożeniach i możliwych konsekwencjach kryzysu gospodarczego i politycznego, a także długofalowych implikacji w zakresie polityki zagranicznej.