Podcast z psychologiem informatykiem

Dr inż. Paweł Kocoń terapeuta, trener biznesu, informatyk opowiedział o zagrożeniach związanych z paniką w obliczu wojny w Ukrainie. W interesie najeźdźcy jest by sojusznicy czuli strach i zagrożenie, by bezkrytycznie dali się zastraszyć. Stąd pomysł by zaprezentować zasady „higieny informacyjnej” pomagającej nie dać się panice zbiorowej.

Ankieta na temat zmian klimatycznych

Poczujcie się odpowiedzialni za planetę, na której mieszkacie i weźcie udział w badaniu ankietowym, którego wyniki będą przedstawione na najbliższym szczycie klimatycznym.

SP RP przy OECD zachęca do wzięcia udziału w ankiecie realizowanej przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA) na temat zmian klimatycznych, czystej transformacji energetycznej i ich znaczenia dla Państwa osobiście. Ankieta jest anonimowa i będzie stanowić wkład w dyskusję prowadzoną w ramach the Global Commission on People-Centred Clean Energy Transition, której członkiem jest Minister Klimatu i Środowiska Pan Michał Kurtyka. Celem Komisji jest wypracowanie rekomendacji dotyczących sprawiedliwej transformacji energetycznej, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji COP26 w Glasgow.

Link do ankiety: https://iea.li/3g4qnSH