Podcast z psychologiem informatykiem

Dr inż. Paweł Kocoń terapeuta, trener biznesu, informatyk opowiedział o zagrożeniach związanych z paniką w obliczu wojny w Ukrainie. W interesie najeźdźcy jest by sojusznicy czuli strach i zagrożenie, by bezkrytycznie dali się zastraszyć. Stąd pomysł by zaprezentować zasady „higieny informacyjnej” pomagającej nie dać się panice zbiorowej.

Bezpłatne warsztaty realizowane w ramach projektu "#InternetSafety - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34” (08 czerwca 2021, godzina 13.30)

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy w dniu 08.06.2021 o godzinie 13.30 na bezpłatne warsztaty realizowane w ramach projektu "#InternetSafety - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34” współfinansowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt jest prowadzony przez Instytut Pracy i Edukacji będący certyfikowaną instytucją szkoleniową.

 

Szkolenie będzie realizowane przez

 

 

Dominika Paliczka

Koordynator projektów

T: +48 507 879 415 

E: dominika.paliczka@klaster.org.pl

E: kontakt@klaster.org.pl | W: klaster.org.pl

 
 
 

Klaster Innowacji Społecznych to konsorcjum organizacji i przedsiębiorstw społecznych, które charakteryzuje innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów społecznych. Organizacje zrzeszone w klastrze realizują od lat lokalne, regionalne i ogólnopolskie projekty społeczne, prowadzimy także z sukcesami spółdzielnie socjalną. Zakres naszej działalności to: ekonomia społeczna, bezpłatne poradnictwo prawne, innowacje społeczne na rzecz osób zależnych, aktywizacja społeczna i obywatelska seniorów, międzynarodowe wymiany praktyk w zakresie ekonomii społecznej. Szkolenia certyfikowane, doradztwo i analiza krytyczna na potrzeby PES.

 

Młodzi ludzie uczestniczący w projekcie podniosą kompetencje cyfrowe takie jak:  

- dbanie o bezpieczeństwo swoich aktywności w sieci,  

- korzystanie z ustawień prywatności w serwisach społecznościowych,

- korzystanie z trybu prywatnego w przeglądarkach internetowych,zarządzanie historią przeglądanych stron w przeglądarce internetowej,

- kształtowanie swojego wizerunku w Internecie, rozpoznawanie zagrożeń wynikających z cyfrowego obiegu treści.

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w jednorazowych, 1.5 h godzinnych, nieodpłatnych warsztatach online dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Poznają zagrożenia pojawiające się w Internecie, wezmą udział w quizach i grach internetowych oraz sprawdzą swój poziom bezpieczeństwa w sieci.

 

Szczegółowy opis znajdziecie Państwo na stronie:

http://klaster.org.pl/projekty/project/35/internetsafety, oraz na stronie: https://www.projektinternetsafety.com/.

 

Korzyści dla uczestników biorących udział w projekcie są następujące:

- udział w bezpłatnych warsztatach online potwierdzonych certyfikatem,

- zdobycie i doskonalenie kompetencji cyfrowych,

- udział atrakcyjnych warsztatach wykorzystujących nowoczesne technologie,

-wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce podczas codziennego korzystania z sieci.Koordynator kierunku: prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz-Wronka

Menedżer kierunku: dr Karolina Szymaniec-Mlicka