Spotkanie z prof. n. ekonomicznych Konradem Raczkowskim w ramach zajęć z Zarządzania Publicznego

27 kwietnia 2021 na zajęciach z Zarządzania Publicznego, naszym zadaniem było opracowanie fragmentu publikacji prof. n. ekonomicznych Konrada Raczkowskiego "Zarządzanie publiczne. Teoria i praktyka", która była nominowana w I kategorii konkursu Economicus w 2015 roku. Postanowiliśmy skontaktować się wcześniej z autorem, aby udzielił nam kilka odpowiedzi na pytania od studentów w formie krótkiego wywiadu.

Profesor Konrad Raczkowski zachwycił nas jako studentów swoją osobą, ale też osiągnięciami. Zdobył on bowiem dr hab. w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi. Specjalizuje się w zarządzaniu w systemie gospodarczym, finansach publicznych oraz gospodarce nieoficjalnej i restrukturyzacjach przedsiębiorstw. W latach 2003-2013 pracował w Ministerstwie Finansów. Był doradcą z Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych w Brukseli. Od 2012 r. jest dyrektorem Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz kierownikiem katedry Zarządzania w Gospodarce. Od 2015 r. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Pełni funkcje zarządcze i nadzorcze na rynku finansowym w Polsce. Również piastował funkcję wiceministra finansów w latach 2015-2016. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Prezesa Polskiej Akademii Nauk „za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie finansów” w IX konkursie Komitetu Nauk o Finansach PAN (2016), złotego medalu Ministra Sprawiedliwości, złotej odznaki Ministra Finansów oraz kilkakrotnie nominowany do nagrody rektora SAN za wybitne osiągnięcia naukowe. Po możliwości rozmowy z Prof. Konradem Raczkowskim, śmiało jestem w stanie stwierdzić, że jest żywym przykładem na to, iż aby cokolwiek osiągnąć, trzeba w to włożyć wiele czasu, determinacji oraz pracy. Po odsłuchaniu wywiadu potwierdził to cały kierunek i zdumieniu nie było końca.

Już niebawem na stronie Katedry pojawi się cały wywiad.

Notatkę z zajęć przygotował Jakub Ruciński, student I roku kierunku Gospodarka i Zarządzanie Publiczne