Wirtualne spotkanie studentów GiZP z Chief Risk Officer (CRO)

19 stycznia 2021 r. na zajęciach dydaktycznych realizowanych w usłudze Google Meet z przedmiotu „Międzynarodowe standardy zarządzania ryzykiem” studenci 3-go roku studiów stacjonarnych realizowanych na kierunku: Gospodarka i Zarządzanie Publiczne, w ramach specjalności: Zarządzanie ryzykiem w organizacjach, mieli możliwość wysłuchania wykładu online Pana mgr. Piotra Cziury – obecnie Chief Risk Officer (CRO) przedsiębiorstwa "Fortune" Auto Finance w Chinach.

Tematem wykładu była problematyka zastosowania standardów zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach świadczących usługi na rynkach międzynarodowych.

W trakcie spotkania online Pan Piotr Cziura wyjaśnił studentom kwestię najnowszych rozwiązań standardowych stosowanych w świecie praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem, opierając się o własne doświadczenie zdobyte w pracy zawodowej. Ekspert w swej 30 letniej karierze zawodowej od prawie 20 lat jest związany z zarządzaniem ryzykiem. Od 15 lat zasiada na pozycjach „Executives”. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych korporacjach w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji i Chinach. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Spotkanie cieszyło się frekwencją, podczas którego studenci mieli okazję zapoznać się z wysokospecjalistyczną wiedzę ekspercką. Do transmisji z Chin wykorzystano komunikator Skype.

Spotkanie moderował dr hab. Piotr Tworek.

Zdjęcia ze spotkania z praktykiem wykonał: P. Tworek