Zagłosuj na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - wystartował plebiscyt

Zobaczcie jak zmienia się język polski, zagłosujcie i wygraj fajne nagrody!

To już 6. edycja plebiscytu, który na trwałe zmienia język polski. Dzięki Waszym głosom słowa takie, jak "jesieniara", "dwudzionek" i "XD" trafiają na salony i pod strzechy. Dołącz do zabawy i wyznaczaj trendy! Wykaż się kreatywnością i zgarnij nagrody.

Jakie słowo stanie na szczycie podium w tym roku? Decyzja należy także do Ciebie!

Jak wziąć udział w plebiscycie?

* Wejdź na stronę sjp.pwn.pl, na której automatycznie pojawi się formularz.
        * W formularzu wpisz słowo wraz z informacją, co ono znaczy.
        * Możesz dodać także przykład jego użycia.
        * UWAGA! Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe ani slangowe.
Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu
rzeczywistości.
        * Twoje zgłoszenie trafi do bazy plebiscytu, kto wie – może zostanie docenione przez Jury i otrzymasz nagrodę lub zostanie słowem roku? Spiesz się, propozycje słów wraz z opisem można zgłaszać tylko w okresie od 12 października 2021 r. do 7 listopada 2021 r.
        * Następnie Jury przeanalizuje bazę zgłoszeń i wyłoni 20 najczęściej proponowanych w pierwszym etapie regulaminowych słów.
        * 15 listopada 2021 r. ruszy II etap plebiscytu. Opublikujemy tę listę w postaci formularza jednokrotnego wyboru, wówczas ponownie możesz wziąć udział w zabawie, tym razem już oddając swój głos na JEDNO z wyłonionych po I etapie topowych słów tego sezonu. Ten etap głosowania zakończy się 30.11.2021 r. o północy.

Uwaga NAGRODY!

Z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy zgłoszenia, które uzna za najciekawsze i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od
PWN.

Zwycięzców poznamy na początku grudnia.

Podobnie jak w poprzednich edycjach w plebiscycie nie będą notowane m.in. słowa obraźliwe, szerzące mowę nienawiści, godzące w dobre imię konkretnych osób, szkodliwe społecznie – konkretną listę wykluczeń znajdziecie w Regulaminie – zachęcamy do lektury.