Spotkanie Studentek i Studentów z Kuratorem, Menedżerem i Partnerem Strategicznym kierunku Analityk Finansowy 2.0., State Street

20. grudnia 2023 r., o godz. 09:00 odbyło się spotkanie Studentek i Studentów z kurator kierunku dr hab. Bożeną Frączek, prof. UE, menedżerem kierunku dr Janem Kaczmarzykiem oraz Przedstawicielami Partnera Strategicznego kierunku Analityk Finansowy 2.0: Pawłem Gołda, Dyrektorem Departamentu Operacji Portfolio & Risk Analytics, Renatą Broszkiewicz, Starszym Menedżerem Działu ds. Ryzyka oraz Bartłomiejem Streszewskim, Menedżerem ds. Produktu. Na spotkaniu byli obecni członkowie zespołu, który przygotował kierunek dr Piotr Dąbrowski oraz dr Witold Gradoń oraz prof. dr hab. Janina Harasim, kierownik Katedry Bankowości i Rynków Finansowych.

Podczas spotkania Studentki i Studenci kierunku mogli zapoznać się ze ścieżką kształcenia, którą rozpoczęli w październiku. Przedstawiciele State Street przedstawili istotę działania instytucji jako banku powierniczego oraz omówili istotę pracy osób zatrudnionych w dziale Portfolio & Risk Analytics. Ponadto, przedstawiciele State Street omówili platformę TruView wykorzystywaną przez State Street do analizy ryzyka rynkowego, prezentując interesujące studium przypadku dotyczące wartości zagrożonej głównego indeksu i spółek GPW podczas pandemii Covid-19 oraz wybuchu konfliktu w Ukrainie.

Spotkanie było też okazją do zadawania pytań przez Studentki i Studentów kierunku.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

www.ue.katowice.pl/studenci/aktualnosci/article/spotkanie-studentek-i-studentow-z-kuratorem-menedzerem-i-partnerem-strategicznym-kierunku-analityk.html