Pracownicy Katedry organizatorami wydarzenia otwartego w Kato Science Corner „Ekonomiczny Nobel – Prof. Claudia Goldin”

W dniu 18 marca 2024 roku w Kato Science Corner miało miejsce otwarte wydarzenie pt. „Ekonomiczny Nobel – Prof. Claudia Goldin”. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była dr Iwona Gorzeń – Mitka we współpracy z dr Małgorzatą Lipowicz. Spotkanie miało postać interaktywnego wykładu koordynowanego przez pracowników Katedry, we współpracy z pracownikami Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz studentów działających w kołach naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego (Koło Naukowe „Start-up”) i Politechniki Częstochowskiej (SKN FaMa Business Leaders Club). Na wydarzenie zaproszenie przyjęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych z Bielska-Białej. W ramach spotkania zaprezentowano rys historyczny Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych oraz sylwetkę i osiągnięcia naukowe Laureatki – prof. Claudii Goldin. Intersującym uzupełnieniem prezentacji były wyświetlone filmy z wystąpieniem Profesor C. Goldin oraz podsumowujące dorobek Laureatki. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano interaktywne aktywności m.in. quiz wraz z nagrodami. Wykład wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wraz z pozostałymi uczelniami, tworzącymi Konsorcjum Akademickie „Katowice- Miasto Nauki”. Wydarzenie realizowane było w ramach inicjatyw Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.

Relację z wydarzenia można znaleźć również na stronach: