Wizyta dr Iustina Boitan z Academia de Studia Economice w Bukareszcie z serią wykładów dla studentów studiów I i II stopnia

W dniach 4-10 marca 2021 r., w odpowiedzi na zaproszenie pracownika Katedry, E.W. Maruszewskiej, dr Iustina Boitan, wicedziekan Wydziału Finansów i Bankowości Academia de Studia Economice w Bukareszcie przeprowadziła wykłady dla studentów studiów I i II stopnia studiujących w języku angielskim. Wykłady dotyczyły znaczenia audytu zewnętrznego i wewnętrznego w tworzeniu wiarygodnej informacji sprawozdawczej i służyły podniesieniu atrakcyjności zajęć z zakresu sprawozdawczości finansowej. Treści wykładów poruszały również zagadnienia kodeksów etycznych audytorów, jak i nieprawidłowości w obrębie sprawozdań finansowych i możliwości ich wykrywania za pomocą narzędzi audytu, co szczególnie zainteresowało studentów.

Wizyta dr Iustina Boitan odbyła się w ramach programu Erasmus+ oraz jako kontynuacja współpracy z Academia de Studia Economice w Bukareszcie, z którą Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał umowę o współpracy (opiekun umowy: dr hab. E. W. Maruszewska, prof. UE).