Pracownik Katedry Rachunkowości odebrał nagrodę CIMA Excellence Award w kategorii: CIMA Prize-Winner Excellence Award przyznawanej przez the Global CGMA University and Academic Center of Excellence (COE)

Podczas uroczystej Gali CIMA Excellence Awards, która pierwszy raz w historii miała charakter wirtualny koordynator Programu Pani dr Aleksandra Ferens odebrała nagrodę przyznawaną przez międzynarodowy Instytut Rachunkowości Zarządczej za wysoką jakość nauczania oraz wybitny wkład w przygotowanie studentów uczelni do międzynarodowych egzaminów CIMA zdawanych w Centrach Person Vue.

Andrew Harding, FCMA, CGMA, Chief Executive - Management Accounting w The Chartered Institute of Management Accountants, wyjaśnia zasady przyznawania nagrody: „Nagrody CIMA Excellence Awards są przyznawane uczelniom i wykładowcom, którzy niestrudzenie wspierają swoich studentów w drodze do uzyskania CGMA i gwarantują najwyższe międzynarodowe standardy kształcenia przygotowując kolejne pokolenia liderów finansów i ekspertów rachunkowości zarządczej”.

Dariusz Serbjan absolwent Finansów i Rachunkowości, który uzyskał najlepszy wynik egzaminu Operational Case Study uważa „ posiadanie kwalifikacji CIMA zdecydowanie ułatwia znalezienie satysfakcjonującej oferty pracy. CIMA stawia przede wszystkim na zrozumienie i umiejętność praktycznego zastosowania teorii zawartej w sylabusie i to sprawia, że ta kwalifikacja jest tak przydatna, a jej posiadacze są tak poszukiwani przez pracodawców. Niewątpliwą zaletą jest możliwość dostosowania tempa nauki do indywidualnych potrzeb. Podejście do egzaminu wymaga zaangażowania i pracy. Kluczowe jest rozwiązywanie zadań z poprzednich sesji egzaminacyjnych, dostępnych na portalu CIMA. Jest to wysiłek, który warto podjąć, a należy go traktować jako inwestycję w siebie, która rzeczywiście procentuje”.