Dofinansowanie projektu Horyzont - "Democratising Just Sustainability Transitions" - kierownik Prof. UE dr hab. Adam Drobniak

Miło nam poinformować, że prof. UE dr hab. Adam Drobniak z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych otrzymał pozytywną decyzję o dofinansowaniu już drugiego w tym roku w naszej Katedrze projektu Horyzont realizowanego, zgłoszonego do Call: HORIZON-CL2-2022-DEMOCRACY-01.

Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2021–2027) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostanie łącznie 95,5 mld euro.

Projekt pod nazwą "Democratising Just Sustainability Transitions" (HORIZON-CL2-2022-DEMOCRACY-01.) dotyczy zagadnień związanych ze sprawiedliwą transformacją.

Kierownikiem projektu po stronie partnera polskiego jest prof. UE dr hab. Adam DrobniakLiderem konsorcjum jest Technische Universiteit Delf, natomiast partnerami projektu poza Katedrą Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach są:

• Strathclyde University,
  • Universitat Zurich,
  • Nordregio,
  • Center for the Study of Democracy,
  • Branderburgische Technische Universitat,
  • Cottbus-Senftenberg,
  • Stichting Isocarp Institute Center of Urban Excellence,
  • Ooze V.O.F.,
  • Hela Sverige ska leva Norrbotten,
  • Agentsiya za Regionalno Ikonomischesko Razvitie,
  • Stiftung Wohlfahrtspflege Brandenburg,
  • Porozumienie Związków Zawodowych "KADRA".

Link do informacji na stronie głównej Uniwersytetu.