Value Miners - Koło Naukowe Data Science

"Value Miners - Koło Naukowe Data Science", zwane dalej Value Miners jest kołem naukowym działającym przy Katedrze Demografii i Statystyki Ekonomicznej (Wydział Informatyki i Komunikacji) pod opieką naukową dr Dominika Kężołka.

Funkcjonujemy w strukturach Uniwersytetu Ekonomicznego na podstawie formalnej decyzji JM Rektora, wydanej dnia 24 kwietnia 2017 r.

Value Miners jest inicjatywą naukowo-badawczą skierowaną do młodych i ambitnych Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zainteresowanych metodami i narzędziami wydobywania wiedzy z danych. Głównym celem działalności Koła jest wymiana doświadczeń i tworzenie bazy wiedzy dotyczących nowoczesnych i oryginalnych metod i narzędzi analiz dużych zbiorów danych, często niestrukturalnych za pomocą metod i technik, które nie są powszechnie wykorzystywane w praktyce biznesowej, przede wszystkim ze względu na brak ekspertów w tej dziedzinie.

Koło Value Miners działa na zasadzie realizowania różnych projektów, autorskich oraz zewnętrznych. Członkowie Koła uczestniczyli w Ogólnopolskim Seminarium Naukowym Statistics for Innovation: Data Visualization and Risk Analysis (SIDVRA), którego organizatorem jest Katedra Demografii i Statystyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W czasie obrad zaprezentowano referat pt. "Atrakcyjność miasta Katowice - podejście wizualne", który jest wynikiem zaawansowanej, wielowymiarowej analizy statystycznej wybranych czynników, które mogą wpływać na atrakcyjność inwestycyjną Katowic, wspieranych odpowiednimi autorskimi rozwiązaniami z zakresu IT.

W najbliższej przyszłości planowane jest nawiązanie bliższej współpracy z obszarem biznesu (rozmowy są na etapie finalizacji) co będzie skutkowało kolejnymi projektami, publikacjami oraz uczestnictwem w seminariach i konferencjach popularyzujących Data Science jako naukę oraz jej praktyczne zastosowania.

Spotkania Członków Value Miners odbywają się raz na dwa tygodnie. Sala jest zmienna, ale wszelkie informacje wymieniane są na bieżąco na naszym profilu na Facebook'u.

Dla zainteresowanych link tutaj.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy lubią pracować z danymi, mają umysł analityczny i szeroko rozumiane zdolności hakerskie. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie zawodowe, czyli wiedza ekspercka, w różnym obszarze.

Pamiętajmy, Data Science funkcjonuje wszędzie tam, gdzie są dane...!!