Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską na temat pozycji krajów Grupy Wyszehradzkiej w Unii Europejskiej

8. października br. rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską na temat pozycji krajów Grupy Wyszehradzkiej w Unii Europejskiej i ogłoszono wyniki. Spośród 22 prac nadesłanych na konkurs wyłoniono czterech laureatów reprezentujących każdy z krajów partnerskich projektu „V4 Cooperation within the EU: Challenging the Rise of Euroscepticism”.

Laureatami konkursu zostali (w porządku alfabetycznym):

·       Mariann Lengyel za pracę magisterską „The evolution of the Central European identity between 2007 and 2016” obronioną na Uniwersytecie Korwina w Budapeszcie. Promotor: dr Istvan Kollai.

·       Jakub Lesiak za pracę magisterską “Competitiveness of manufacturing of the Visegrad Group economies in the context of EU climate-energy policy assumptions” obronioną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Promotor: dr Marta Ulbrych.

·       Jakub Kočenda za pracę licencjacką “Visegrad Group in the Context of Current Challenges” obronioną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Bratysławie. Pomotor: dr Tetyana Zubro.

·       Vojtěch Kolář za pracę licencacką “Liberalization of passenger rail transport in the Visegrad Four countries” obronioną na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Promotor: prof. Ing. Martin Kvizda, PhD.

Prace poświęcone były analizie pozycji wszystkich lub wybranych krajów Grupy Wyszehradzkiej w strukturach Unii Europejskiej, a także gospodarczej, politycznej lub społecznej współpracy między tymi krajami.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Visegrad Group Cooperation within the EU: Challenging the Rise of Euroscepticism” finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Organizatorem konkursu był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wraz z uczelniami partnerskimi projektu: Uniwersytetem Mendla w Brnie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Bratysławie i Krajową Szkołą Administracji Publicznej w Budapeszcie.

Więcej informacji na stronie https://v4cooperation.eu/pl/konkurs/