Przejdź do menu Przejdź do treści

Trzecie warsztaty w ramach projektu "Visegrad Group Cooperation within the EU: Challenging the Rise of Euroscepticism"

18 marca 2022 r. w Uniwersytecie Mendla w Brnie odbyły się trzecie warsztaty studenckie w ramach międzynarodowego projektu pt. V4 Cooperation within the EU: Challenging the Rise of Euroscepticism, koordynowanego przez prof. Sławomira Czecha z Katedry Ekonomii Politycznej.

Pierwszą część warsztatów stanowił wykład otwarty nt. V4 and Euro – Political Economy of Euro (Non)Adoption, wygłoszony przez Tomáša Prouzę, znanego czeskiego ekonomistę, byłego Wiceministra Finansów Czech i Sekretarza Stanu ds. Europejskich w Kancelarii Premiera Czech.

W drugiej części wydarzenia studenci prezentowali stanowiska podsumowujące postawy mieszkańców swojego kraju wobec wspólnej waluty Euro oraz brali udział w grze symulacyjnej. Tematyka wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów, o czym świadczyła ożywiona dyskusja zarówno po wykładzie, jak i w czasie warsztatów.

Projekt jest finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i realizowany przez cztery uczelnie publiczne: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (partner koordynujący), Uniwersytet Mendla w Brnie, Narodowy Uniwersytet Służb Publicznych w Budapeszcie i Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie.

Więcej informacji o projekcie: https://v4cooperation.eu/pl/projekt/.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3