Goście ze szkół podstawowych na naszym Uniwersytecie

W ostatnich dniach nasza Uczelnia miała okazję dwukrotnie gościć uczniów ze szkół podstawowych. Pierwsza wycieczka odbyła się w dniu 25.04.2014. Gośćmi na naszym Uniwersytecie były klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Żorach. Dzieciom towarzyszyli ich Wychowawcy i Opiekunowie wraz Dyrektorem Szkoły. Druga wycieczka odbyła się w dniu 19.05.2014, a w Uniwersytecie gościły tym razem klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu wraz z Wychowawcami i Opiekunami.

Podczas obydwu wizyt uczniowie zostali powitani przez Prorektora ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą, prof. UE dr hab. Wojciecha Dyducha. Zwiedzili wybrane atrakcyjne miejsca w Uniwersytecie, m. in. dziekanat, basen, bibliotekę CNTI. Uczestniczyli także w interaktywnych zajęciach prowadzonych przez naszych wykładowców: dr Monikę Miśkiewicz-Nawrocką, dr Artura Strzeleckiego oraz dr Krzysztofa Niestroja. Odbyli również warsztaty z Zespołem Pieśni i Tańca „Silesianie”. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w pierwszych zajęciach w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą, prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch złożył podziękowania Dyrekcjom Szkół, Wychowawcom i Opiekunom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wizyty uczniów. Wycieczki odbyły się z inicjatywy Kierownika Zespołu Promocji Krajowej, Pani Urszuli Klemczak-Maciąg i Katedry Logistyki Ekonomicznej dr Piotra Hanusa oraz dr Krzysztofa Niestroja. Opiekunami dzieci podczas wycieczek byli Katarzyna Franke i Wojciech Wróbel.