Konferencja: Wyzwania dla zarządzania organizacjami w warunkach niepewności – problemy teorii i dylematy praktyki
W dniu 8 grudnia 2022r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. "Wyzwania dla zarządzania organizacjami w warunkach niepewności – problemy teorii i dylematy praktyki", Konferencja organizowana była przez: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Katedrę Zarządzania Przedsiębiorstwem, Akademię Górnośląską im. Wojciecha Korfantego, Wydział Zarządzania oraz State Tax University, Faculty of social and humanitarian technologies and management, Ukraine.
Tematyka konferencji obejmowała:
- Teoretyczne problemy zarządzania organizacjami w warunkach niepewności
- Niepewność jako atrybut otoczenia współczesnej organizacji
- Praktyczne doświadczenia organizacji w warunkach niepewności
Konferencja stanowiła część cyklu spotkań w ramach badań pt. "Emergentna natura organizacji" (prowadzonych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach).
Nagranie transmisji konferencji w serwisie Youtube: https://www.youtube.com/live/zAW5FR0Slwc
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną konferencji: https://lp.akademiagornoslaska.pl/niepewnosc
Konferencja: International scientific and practical conference "War and Tourism"
11 listopada 2022 roku miała miejsce współorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - Katedrę Zarządzania Przedsiębiorstwem. Konferencja skupiała się na wielu aspektach przemysłu turystycznego w czasie wojen i konfliktów zbrojnych. Konferencja podejmowała temat z perspektywy globalnej jak i Ukrainy analizując wpływ wojny ukraińsko-rosyjskiej na turystykę międzynarodową, straty w turystyce z powodu skutków wojen, zarządzanie ryzykiem i innych.
Szczegóły na temat konferencji TUTAJ
Konferencja: Perspektywy rozwoju nadzoru korporacyjnego i audytu wewnętrznego. Jak zwiększyć efektywność nadzoru? - zmiany legislacyjne i nowe technologie.
"W dniu 21 czerwca w rybnickiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się Kongres Corporate Governance 2022. Wydarzenie objęte zostało m.in. Honorowym Patronatem JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak oraz Ministra Aktywów Państwowych.
To już trzecia edycja debaty z cyklu Perspektywy Rozwoju Nadzoru Korporacyjnego oraz Audytu Wewnętrznego. W trakcie tegorocznego spotkania uczestnicy zastanawiali się jak zwiększyć efektywność nadzoru. W tym kontekście omawiane były wpływające na jego jakość zmiany legislacyjne, które wejdą w życie od 13 października 2022 r. wraz z nowelizacją Kodeksu Spółek Handlowych, a także nowe technologie. (...)
Spotkanie otwarte zostało wystąpieniem JM Rektor prof. dr hab. Celiny M. Olszak, która powitała licznie zgromadzonych gości. Następnie przed audytorium wystąpił dr inż. Tomasz Zieliński Przewodniczący Rady Programowej – Prodziekan i Dyrektor Filii UE w Rybniku, a także Iwona Bogucka – Prezes Instytutu Audytorów Wewnętrznych – IIA Polska. Merytoryczną część debaty zainicjował prof. dr hab. Adam Samborski – Kierownik Katedry Zarządzania – Przewodniczący Rady Programowej, wprowadzając słuchaczy w złożoną tematykę corporate governance.(...)"
Organizatorem konferencji była: Filia Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem Wydział Zarządzania Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Więcej informacji także na Stronie konferencji
Seminarium Naukowe: O zarządzaniu strategicznym w warunkach niepewności… inaczej
W dniu 16.06.2021 roku odbyło się Seminarium Naukowe pt.: O zarządzaniu strategicznym w warunkach niepewności… inaczej, zorganizowane przez Katedrę Zarządzania Przedsiębiorstwem.
Uczestniczyli w nim: Zespół badawczy kierowany przez Panią dr Agnieszkę Dziubińską oraz zaproszeni Goście – Pracownicy Naukowi z następujących ośrodków naukowych w Polsce: - Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, - Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, - Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, - Politechniki Opolskiej, - Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Było to kolejne z cyklu spotkań w ramach badań nad „Emergentną naturą organizacji”. Do tej pory, podejmowane dyskusje pomagały uchwycić aktualne problemy z obszaru zarządzania strategicznego, których ujęcie wydaje się niejednoznaczne szczególnie, gdy uwzględnić stanowisko wynikające z teorii i punkt widzenia praktyków zarządzania. Spotkania te wpisują się w szerszy dyskurs nad granicami teorii nauk o zarzadzaniu i jakości. Spotkanie odbyło się w formie zdalnej za pomocą platformy Google Meet.
Dołącz do nas