Przejdź do menu Przejdź do treści

Podsumowanie konferencji Trójstyk IV

W dniach 18-19 maja 2023 roku mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem na IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów i Młodych Pracowników Nauki – Trójstyk – Ekonomia, Finanse, Zarządzanie.

Ponad 100 uczestników konferencji

Podczas tegorocznego Trójstyku gościliśmy ponad 100 uczestników, którzy zdecydowali się na czynny lub bierny udział w konferencji. Wysłuchaliśmy 35 wystąpień – 26 z dyscypliny ekonomia i finanse oraz 9 z dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości. Wśród nich znalazły się prezentacje dotyczące zrównoważonego rozwoju, inwestycji czy zarządzania kryzysowego.

Uczestnicy konferencji pochodzili z 17 ośrodków naukowych z całej Polski. Obecność badaczy i badaczek z tak licznych uniwersytetów umożliwiła nam stworzenie przestrzeni do wymiany idei, opinii, doświadczeń i badań naukowych.

Seminaria, warsztaty i szkolenia dla młodych naukowców

Trójstyk skierowany jest do doktorantów oraz młodych pracowników nauki, nie zabrakło więc seminariów dotyczących pracy naukowej oraz spotkań z praktykami.

Pierwszego dnia Trójstyku zostały przeprowadzone dwa seminaria. Pierwsze pt.: „Aurea mediocritas, czyli o fałszywym dylemacie badań ilościowych albo jakościowych” przez dr hab. Monikę Kulikowską-Pawlak, prof. UE. Z kolei drugie pt.: „Wyjazdy zagraniczne i współpraca międzynarodowa w życiu naukowca”, przez dr hab. Julię Włodarczyk, prof. UE.

Drugiego dnia konferencji oddaliśmy głos praktykom z wieloletnim doświadczeniem. Eksperci do spraw Przeciwdziałania Oszustwom Elektronicznym w ING Banku Śląskim Olga Kępińska oraz Adam Pochel poprowadzili prelekcję dotyczącą przeciwdziałania oszustwom. Z kolei Jacek Tyczka, Product Area Lead w Tribe Kredyty i Ubezpieczenia w ING Banku Śląskim, opowiedział o ESG w bankowości detalicznej.

Mateusz Zając, Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej z Warszawskiego Instytutu Bankowości, przygotował szkolenie „Utrata tożsamości a Twoje finanse”, z kolei dr Anna Grolik, Kierowniczka Sekcji Bibliometrii, Dokumentacji i Informatyzacji Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach poprowadziła warsztaty biblioteczne.

Wszystkim prelegentom bardzo serdecznie dziękujemy za podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem. To były cenne spotkania, które bez wątpienia zostaną z uczestnikami na długo.

Rozstrzygnięcie konkursu na poster

W ramach czwartej edycji Trójstyku zorganizowaliśmy Konkurs na Najlepszy Poster Naukowy. W trakcie sesji zaprezentowano 9 posterów (5 z dyscypliny ekonomia i finanse, 4 z dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości).

Jury oceniło postery pod kątem treści merytorycznej, metodyki, wkładu do nauki oraz oryginalności. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Lista nagrodzonych badaczy i badaczek:

I miejsce Agata Angelika Rzoska

II miejsce Martyna Fira

II miejsce Wiktoria Rakowska, Zakaria Talouni

III miejsce Angelika Kantor i Wojciech Derej

III miejsce Iwona Michałowska

Zachęcamy do zapoznania się ze zwycięskimi pracami pod tym linkiem!

Dziękujemy jury, które wyłoniło zwycięzców, jak również sponsorowi nagród – Wydawnictwu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ponadto dziękujemy Komitetowi Naukowemu Konferencji za wsparcie merytoryczne.

Podziękowania

Trójstyk to wyjątkowa konferencja organizowana przez Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dla doktorantów i młodych pracowników nauki z całej Polski. Od 2020 roku mamy przyjemność zapraszać badaczy i badaczki do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Cieszymy się, że Ogólnopolską Konferencję Naukową Doktorantów i Młodych Pracowników Nauki – Trójstyk – Ekonomia, Finanse, Zarządzanie współtworzą z nami nasi patroni.

Tegoroczny Trójstyk została objęty Patronatem Honorowym JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celiny Olszak oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Ponadto patronatem merytorycznym konferencję objęły takie instytucje jak Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, ING Bank Śląski oraz Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej. Z kolei platforma eDoktorant objęła Trójstyk patronatem medialnym.

Wszystkim patronom bardzo dziękujemy za wsparcie.

Dziękujemy również uczestnikom konferencji za udział! Wyrażamy nadzieję na ponowne spotkanie podczas kolejnej edycji Trójstyku.

 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca