Odpowiedzialność w przestrzeni społeczno-pastoralnej

Rok wydania         2013

Cena                     5 zł

Spis_treści

Niniejsza publikacja jest rozszerzoną i pogłębioną refleksją naukową dotyczącą idei odpowiedzialności rozumianej w podobny i jednocześnie różny sposób przez ekonomię i teologię. Do tej refleksji włączyli się naukowcy z różnych uczelni polskich, takich jak uniwersytety: Śląski, Opolski, Jana Pawła II w Krakowie, Medyczny i Ekonomiczny w Katowicach. Pierwsza część monografii naukowej Odpowiedzialność w przestrzeni społecznej odnosi się przede wszystkim do idei społecznej odpowiedzialności, która towarzyszy ludzkości w trakcie całego jej rozwoju. Druga z kolei część, zatytułowana Odpowiedzialność w przestrzeni pastoralnej, każe nam spojrzeć na odpowiedzialność jako istotną cnotę chrześcijańską, pozwalającą nam uświadomić sobie konieczność refleksji i powrotu do tych wartości i zasad, które kształtują życie osobiste każdego wierzącego oraz posługę duszpasterską Kościoła katolickiego.