Popyt, podaż, równowaga. Wybrane zagadnienia ekonomii matematycznej. Zadania dla studentów ekonomii

Niniejszy podręcznik stanowi drugą część wydanego już podręcznika z prognozowania gospodarczego Prognozowanie zjawisk ekonomicznych i finansowych. Część 1. Prognozowanie z Excelem1. W tej części rozważone przykłady i zaproponowane do rozwiązania zadania odnoszą się do oprogramowania gretl, które jest wygodnym i łatwym w implementacji narzędziem informatycznym w rozwiązywaniu problemów odnoszących się do prognozowania zjawisk społeczno-ekonomicznych. W podręczniku, oprócz części teoretycznej, występują liczne rozwiązane przykłady numeryczne oraz zestaw przykładów do samodzielnego rozwiązywania za pomocą programu gretl. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunku Ekonomia oraz innych kierunków prowadzonych przez uczelnie ekonomiczne. Może być także stosowany przez studentów rozpoczynających kurs ze statystyki i ekonometrii na bardziej zaawansowanych specjalnościach, takich jak Analityka gospodarcza lub Analityka rynku.

AutorzyJan Acedański, Monika Dyduch, Włodzimierz Szkutnik
ISBN978-83-7246-532-0
Rok wydania2014 (wydanie 2)
Liczba stron154