Silesianie dzieciom :)

Po raz kolejny siedzibę Zespołu "Silesianie" odwiedziły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej. Uczniowie szkoły mieli okazję zobaczyć oraz przymierzyć  elementy strojów z rożnych regionów polskich, spróbować swoich sił w tańcu oraz poznać różne zabawy integracyjne.

Tego samego dnia kilkuosobowa reprezentacja Zespołu uczestniczyła w "Dniu Regionalnym" organizowanym przez Gimnazjum nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach oraz Opiekunów i Członków Szkolnego Klubu Miłośników Regionu. Silesianie zaprezentowali tańce polskie w formie towarzyskiej suitę tańców śląskich, przeprowadzili prelekcję z nauką tańców śląskich oraz krótki quiz ze zdobytej wiedzy.