Komunikat dotyczący porozumienia pomiędzy Uniwersytetem a ZNP w sprawie zwiększenia wynagrodzeń pracowników

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina Olszak wraz z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego Pracowników Uniwersytetu 19 kwietnia br. porozumieli się w sprawie realizacji zwiększenia wynagrodzeń pracownikom Uczelni, o którym mowa w Komunikacie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 lutego 2023 roku o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego przyznanych na rok 2023 dla UE Katowice.

W porozumieniu ustalono zasady rozdziału środków pomiędzy grupy pracownicze oraz średnie, określone procentowo, poziomy podwyżek w poszczególnych grupach.

Wypłata zwiększonych wynagrodzeń dla uprawnionych pracowników nastąpi najpóźniej do dnia 30 czerwca 2023 roku, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia 2023 roku.

Porozumienie_UE_-_ZNP_w_sprawie_realizacji_podwyżek_19.04.2023

Akredytacje i partnerzy