Przejdź do menu Przejdź do treści

Dzień Otwarty #UEKatowice

8 kwietnia 2024 r. w godz. 9:00-15:00 na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a dokładniej w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, odbędzie się Dzień Otwarty, na który serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich! To idealna okazja, aby zapoznać się z uczelnią, wykładowcami, a przede wszystkim z dostępną ofertą studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach to wydarzenie organizowane specjalnie z myślą o naszych kandydatach. Jest to odpowiedni moment, aby poznać tajniki studiowania "od kuchni". Na uczestników wydarzenia będzie czekało wiele interesujących wykładów poruszających zagadnienia z zakresu m.in.: ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości oraz komunikacji.

Oprócz możliwości wysłuchania wykładów, uczniowie będą mogli także zwiedzić kampus, poznać działające na Uniwersytecie koła naukowe oraz organizacje studenckie, dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja na UE Katowice, porozmawiać ze specjalistami od programu Erasmus+ oraz z Centrum Języków Obcych, a także zajrzeć na kiermasz Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W ramach wydarzenia zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji, m.in. spotkanie z naszym Zespołem Pieśni i Tańca "Silesianie", prelekcja z ambasadorkami programu "Dziewczyny do ścisłych!", pokaz robotów oraz prezentacja całkowicie nowego kierunku "Rachunkowość i Controlling", jak i wiele aktywizujących gier i zabaw.

Myśląc o studiach, przyszli studenci dowiedzą się, jak zapisać się do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, by korzystać ze zbiorów wszechnicy dwóch śląskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego..

W trakcie wydarzenia odbędzie się również festiwal kierunków, podczas którego będzie można zaznajomić się z dostępną ofertą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także porozmawiać z wykładowcami. Jest to idealna okazja, aby sprawdzić, czego można uczyć się podczas studiów na konkretnym kierunku.

Drzwi UE Katowice są zawsze otwarte, dlatego serdecznie zapraszamy!

Grupy zorganizowane prosimy o rejestrację za pomocą formularza zgłoszeniowego, a osoby indywidualne prosimy o krótką informację na adres: mateusz.lip@uekat.pl.

Wykłady ekspertów #UEKatowice

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca