Obozy adaptacyjne dla nowych studentów

Jak co roku organizacje Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach organizują obozy adaptacyjne dla nowo przyjętych studentów! Jest do niesamowita okazja, aby jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem roku akademickiego zawrzeć nowe znajomości, aktywnie spędzić ostatnie dni lata, poznając ciekawostki z życia studenta i oczywiście świetnie się bawić :)


  • Obóz adaptacyjny w Zakopanem

Adapciak w Zakopanem jest największym obozem adaptacyjny, w którym co roku uczestniczy ponad 100 studentów rozpoczynających swą naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Obóz organizowany co roku na przełomie sierpnia i września z myślą o studentach tzw. roku "0". Na obozie nowo przyjęci studenci mają szansę przeżyć jedną z najwspanialszych przygód swojego życia, poznając przy tym tajniki studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym, a także zawierając mnóstwo nowych znajomości. Głównym celem obozu jest zaadaptowanie przyszłych studentów naszej Alma Mater do warunków studiowania na uczelni, nie zapominając przy tym o wyśmienitej studenckiej zabawie.

2 września br. podczas oficjalnego otwarcia Adapciaka przyszłych studentów powitali:

  • JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE,
  • Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek,
  • Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej dr hab. Barbara Kos, prof. UE.

Organizator: Parlament Studencki 
Miejsce: Zakopane 
Termin: 1-10 września
Więcej informacji i zapisy: www.adapciak.com

  • Adapciak nad morzem

Skoro już jesteś studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, to wiedz, że nie sposób rozpocząć studia bez odjazdowego ADAPCIAKA Niezależnego Zrzeszenia Studentów! Zapewniamy niezapomniane przeżycia, garście wrażeń i uczelnię pełną znajomych.

Jest co najmniej jeden powód, aby spakować walizkę i zabrać się z nami na najlepszą studencką wyprawę:

  1. Najlepszy sposób na luźne rozpoczęcie studenckiego życia,
  2. Mnóstwo zabawy, atrakcji i przydatnych szkoleń,
  3. Idealny sposób na nawiązanie pierwszych studenckich znajomości a – kto wie, może i przyjaźni na lata,
  4. Wspaniała okolica jaką jest Chłapowo k. Władysławowa i otaczające je plaże i wydmy.

Organizator: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Miejsce: Chłapowo
Termin: 2-13 września
Więcej informacji i zapisy: www.adapciak.com.pl

  • Wyprawa Adapciak do Zawoi

To właśnie Wyprawa Adapciak zapewni Ci najlepsze zakończenie najdłuższych wakacji życia! Wspaniali ludzie i przebierane imprezy tworzą niesamowitą atmosferę, za którą na pewno będziesz tęsknić! Już przed rozpoczęciem studiów poznajesz informacje oraz umiejętności, które będą Ci przydatne w trakcie Twojego studiowania. Warsztaty, szkolenia, a także prezentacja naszej uczelni czekają! Poznasz osoby, które tak jak Ty idą na pierwszy rok. Nie musisz obawiać się, że nie będziesz na początku nikogo znać. Oprócz nowych studentów poznasz także starszych, już studiujących na UE w Katowicach. Codziennie czeka na Ciebie moc atrakcji! Zaczynając od warsztatów poprzez specjalne eventy na przebieranych imprezach kończąc. U nas nie ma miejsca na nudę!

Organizator: Organizacja Studencka Paneuropa 
Miejsce: Zawoja
Termin: 11-19 września
Więcej informacji i zapisy: www.adapciak.paneuropa.com.pl