Podejmowanie decyzji w ekonomii i finansach

We wtorek, 23 lutego 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie pracowników Katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej z uczniami I LO Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.


Główną częścią spotkania był wykład dr Moniki Eisenbardt pt. "Konsument w ujęciu niesztampowym, jako osoba nie tylko nabywająca produkty na własny użytek". Uczniowie dowiedzieli się o podejściu konsumentów zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii między innymi do udziału w projektach organizowanych przez przedsiębiorstwa. Poznali też, co różni ich jako konsumentów, od swoich rodziców czy dziadków.

Poza tym, uczniowie mieli szansę na własnej skórze przekonać się jak różne czynniki wpływają na podejmowane decyzje dzięki prelekcji pt. "Rachunkowość behawioralna - czyli zasady zasadami, a życie życiem", na której wzięli udział w eksperymencie dotyczącym decyzji o kontynuacji lub zaprzestania projektu inwestycyjnego.

Przeprowadzone spotkania są wynikiem podpisania umowy o współpracę między Uczelnią a I LO w Gliwicach, na mocy której mgr Maciej Tuszkiewicz (Katedra Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej) został ustanowiony Opiekunem Liceum z ramienia Uczelni.