Rekrutacja na studia 2022/2023

Ruszyła rejestracja na studia stacjonarne i niestacjonarne I oraz II stopnia (studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie). Sprawdź nowe kierunki i specjalności w języku polskim lub angielskim i już teraz załóż konto w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów!

Jesteś tegorocznym maturzystą i szukasz dla siebie uczelni? Masz już tytuł licencjata i stoisz przed wyborem dalszej drogi naukowej? A może już jesteś magistrem, ale myślisz o przekwalifikowaniu się i zdobyciu nowych kompetencji?

Niezależnie od powodów Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to dobry adres!

Nasza uczelnia to idealne miejsce postawienia pierwszego lub kolejnego kroku w kierunku satysfakcjonującej pracy, nowej pasji, a także wieloletnich przyjaźni.

Sprawdź listę kierunków na studiach stacjonarnych I i II stopnia oraz niestacjonarnych I i II stopnia, a następnie zarejestruj się na jeden główny i dwa alternatywne kierunki studiów.  

Nasze główne atuty: 

 • prestiżowy dyplom renomowanej uczelni publicznej,
 • gwarancja miejsca na studiach dla laureatów olimpiad na szczeblu centralnym,
 • program tutoringu akademickiego dla najzdolniejszych maturzystów,
 • stypendium naukowe Rektora dla studentów za wysoką średnią,
 • wykwalifikowana kadra i ciekawe kierunki o profilu akademickim lub praktycznym,
 • możliwość rozwijania pasji (koła naukowe, organizacje studenckie, sport),
 • stypendia na studia i praktyki zagraniczne np. Erasmus+ na ponad 500 partnerskich uczelniach/firmach na całym świecie,
 • rozbudowana infrastruktura (nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, sale gimnastyczne, siłownia, bezpłatny parking),
 • nauka 2 języków obcych na poziomie biznesowym (studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach prowadzonych w języku angielskim).

 • strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi,
 • uczelniane konto Google bez limitu danych,
 • powrót do nauczania stacjonarnego, 
 • kontakt z uczelnią na Instagramie, Facebooku, czy Snapchacie.

Nowe kierunki w roku akademickim 2022/2023

Zobacz nasze nowości w ofercie dydaktycznej - polecamy kierunki o profilach praktycznym i ogólnoakademickim:

 • kierunek Prawo w Zarządzaniu (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia),

Prawo w zarządzaniu to nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów, dla osób które są zainteresowane zdobyciem wiedzy z zakresu zarządzania i prawa. To odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego i regionalnego rynku pracy. Tworzymy w ramach tego kierunku biznesowo-zorientowane programy kształcenia. Realizacja zajęć dydaktycznych przez nauczycieli akademickich będących jednocześnie praktykami/ekspertami (radcami prawnymi, doradcami prawnymi, praktykami biznesu) zapewni praktyczny wymiar kształcenia i zdobycie pożądanych na rynku pracy praktycznych umiejętności.

Więcej informacji na temat kierunku

 • kierunek Zarządzanie publiczne (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia oraz II stopnia).

Zarządzanie Publiczne to odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy i koniczność kształcenia nowoczesnych kadr. Przygotowana ścieżka kształcenia jest głęboko osadzona w perspektywie interdyscyplinarnej, łączącej wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów, podstaw prawa i administracji, ochrony zdrowia oraz politologii. Kierunek ten jest szczególnie dedykowany tym osobom, które w przyszłości zamierzają swoją karierę zawodową rozwijać w organizacjach publicznych i społecznych albo w organizacjach prywatnych, których działania cechuje społeczna odpowiedzialność.

Więcej informacji na temat kierunku

Studiuj po angielsku na UE Katowice

Chcesz pracować w międzynarodowej korporacji? Wiesz, jak ważne są umiejętności językowe, a zwłaszcza płynne posługiwanie się pojęciami związanymi z biznesem? A może planujesz założyć e-biznes?

Sprawdź koniecznie ofertę UE Katowice w języku angielskim!

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia (licencjackie): 

Studia stacjonarne II stopnia (magisterskie): 

W trakcie studiów zdobędziesz nie tylko wiedzę i umiejętności z zakresu wybranego kierunku, ale również rozwiniesz swój angielski, co umocni Twoją pozycję na rynku pracy. Czeka na Ciebie ambitna i wymagająca oferta studiów, międzynarodowe kontakty i projekty. 

Studiuj, pracuj, zarabiaj!

Dla osób aktywnych, które nie mają czasu na zajęcia 5 dni w tygodniu polecamy nasze studia niestacjonarne (zaoczne). Wachlarz kierunków i specjalności pozwoli każdemu odnaleźć coś dla siebie, a dogodne terminy zajęć zoptymalizują proces zdobywania wykształcenia. To idealna oferta dla tych, którym zależy na równoczesnym studiowaniu i rozwijaniu kariery zawodowej.

Więcej informacji znajdziesz na portalu studiuj, pracuj, zarabiaj.

różowy przycisk z napisem "zarejestruj się"