UE Katowice na międzynarodowych targach edukacyjnych Global Study Abroad Fair [relacja]

W dniach 18-20 marca br. przedstawiciele naszej Uczelni uczestniczyli w międzynarodowych targach edukacyjnych Global Study Abroad Fair. Zagraniczni kandydaci mogli po raz pierwszy spotkać się z nami wirtualnie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 4000 kandydatów z całego świata, z czego najwięcej osób pochodziło z Afryki oraz Europy!

W trakcie targów młodzi ludzie zainteresowani podjęciem studiów na naszym Uniwersytecie mieli szansę porozmawiać nie tylko z przedstawicielami Działu Rekrutacji, ale także kuratorami i menedżerami anglojęzycznych kierunków i specjalności oraz pracownikami Biura Strategii Internacjonalizacji.

UE Katowice reprezentowali także nasi studenci i absolwenci, którzy pełniąc funkcję ambasadorów Uczelni zachęcali kandydatów do przyjazdu do Katowic.

"Wirtualne targi edukacyjne to nowy, lecz jakże świetny w swej prostocie pomysł, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie studentów z całego świata w dobie trudnej sytuacji epidemicznej. Cieszę się, że mogłem być częścią tego naprawdę ciekawego i przyjemnego przedsięwzięcia, by reprezentować nasz Uniwersytet, ale także by móc zachęcić kandydatów do skorzystania z oferty właśnie UE. Było bardzo miło podyskutować w języku angielskim o oczekiwaniach oraz potrzebach studentów i to bez względu na pochodzenie, kulturę czy strefę czasową! Z pewnością wezmę udział w kolejnej edycji, lecz wierzę, że pandemia ustanie i będzie można spotkać się osobiście." - Bartłomiej Hadasik, student MERCURI.

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu, już w październiku do grona społeczności naszej Alma Mater dołączą kolejni zagraniczni studenci zwiększając tym samym poziom umiędzynarodowienia Uczelni