Uroczyste podpisanie umów ze szkołami

6 marca br. w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice odbyło się uroczyste podpisanie umów partnerskich ze szkołami z Chorzowa, Gliwic oraz Jaworzna. Młodzież miała okazję spotkać się również z JM Rektorem naszej Uczelni.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jako jedna z najlepszych publicznych uczelni ekonomicznych w kraju od lat współpracuje ze środowiskiem edukacyjnym, realizując szereg projektów mających na celu rozwijanie wiedzy oraz pasji uczniów szkół, m.in. w ramach "Ekonomii dla Liceum i Technikum", konkursów, festiwali naukowych czy specjalnych wykładów otwartych.

– To wielka radość witać kolejne szkoły w naszej akademickiej rodzinie. To wielki dzień dla naszego Uniwersytetu. Jestem przekonany, że podczas współpracy zrealizujemy wiele ciekawych projektów oraz pomysłów naukowych. Wierzę, że absolwenci nowych partnerskich szkół będą studentami naszej Uczelni i odniosą wielkie sukcesy – przekonuje JM Rektor, dr hab. Robert Tomanek, prof. UE

Po uroczystym podpisaniu dr Bartłomiej Gabryś, Pełnomocnik Rektora ds. relacji z mediami oraz wykładowca akademicki, wygłosił wykład na temat innowacyjnych metod zarządzania. Nie zabrakło ciekawych spostrzeżeń oraz pytań od uczestników wydarzenia.

Do współpracy edukacyjnej dołączyły następujące szkoły:

• Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie,
  • I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Oddziałami Dwujęzycznymi z Chorzowa (w ramach działań Centrum Kształcenia Przez Całe Życie UE Katowice).