Warsztaty dla uczniów I LO w Gliwicach

8 kwietnia 2021 r. odbyły się 4-godzinne warsztaty online dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego w Gliwicach pt. "Ile zarobię, a co stracę pracując na umowę o pracę / dzieło / zlecenie - warsztaty". Warsztaty prowadził pracownik Katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej - mgr Maciej Tuszkiewicz.

Warsztaty dla uczniów I LO w Gliwicach

Celem warsztatów było przedyskutowanie z uczniami pozytywnych i negatywnych aspektów różnych form zatrudnienia i ćwiczenia praktycznie z obliczania wynagrodzenia dla każdej z umów z uwzględnieniem różnych ulg ("pit dla młodych", status uczącego się). Uczniowie chętnie włączali się w kolejne elementy obliczeń i pytali o powody takiego lub innego podejścia do rozliczania czy traktowania poszczególnych typów umów.

Przeprowadzone warsztaty są wynikiem podpisania umowy o współpracę między Uczelnią a I LO w Gliwicach, na mocy której mgr Maciej Tuszkiewicz (Katedra Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej) został ustanowiony Opiekunem Liceum z ramienia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach