30-lecie UTW na UŚ

Zaprzyjaźniony Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim w dniu 12 marca obchodził uroczystość 30-lecia działalności. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Wśród licznie zgromadzonych gości m.in. przedstawicieli władz Miasta Katowice, długoletnich słuchaczy oraz członków samorządu UTW i innych uniwersytetów; nasz uniwersytet reprezentowała pani Kierownik Urszula Klemczak-Maciąg.

Podczas uroczystości wysłuchano wykładów dr hab. prof. Ryszarda Koziołka  - Prorektora ds. kształcenia i studentów pt.: "Czyny słów. Prawo-retoryka-literatura" oraz dr hab. prof. SWPS Katarzyny Popiołek pt.: Trudne zadanie "pomóż".

Wydarzeniu towarzyszyła również interesująca wystawa prac słuchaczy UTW oraz wytęp zespołu "Małe Siemianowice".

Władzom, samorządowi oraz słuchaczom UTW w Uniwersytecie Śląskim życzymy dalszych lat owocnej pracy.

Aula im. Kazimierza Lepszego, Rektorat UŚ

Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek