Filharmonia Śląska zaprasza na koncert


Zapraszamy słuchaczy na koncert z cyklu Młoda Filharmonia w dniu 12 grudnia o godz. 17:00, bilety w cenie 15 zł można zakupić w czwartek 5 grudnia przed wykładem.

Bilety dla słuchaczy UETW będą przygotowane do odbioru w 12 grudnia - 15 minut przed koncertem w kasie Filharmonii (tylko dla osób, które zapłaciły za bilety w dniu wykładu)

Serdecznie zapraszamy do udziału.

W programie:

Krzysztof Dobosiewicz/Małgorzata Szwajlik – Bajka Salija na podstawie Opery Salija

Wykonawcy: Wiktoria Wizner – śpiew Krzysztof Dobosiewicz – dyrygent Regina Gowarzewska – prowadzenie Śląska Orkiestra Kameralna

Krzysztof Dobosiewicz w grudniowej Młodej Filharmonii wprowadzi nas w wyjątkowy, bajkowy świat. Jego muzyka, skomponowana w oparciu w oparciu o libretto opery Salija Malgorzaty Szwajlik, zaniesie nas w magiczne miejsca i będzie działać na wyobraźnię. Plastyczne wręcz konstrukcje dźwięków opowiedzą historię o Saliji, dziewczynce, która uczy się doceniać to, co ma – dom, rodzinę, codzienność i małe radości. Będzie to niezwykłe doświadczenie, łączące w sobie ilustrację muzyczną, ciekawą fabułę, oraz walory edukacyjne. Klasyczna opowieść z morałem zyska nowy, muzyczny wymiar wzbogacony udziałem maszyn, występujących tutaj w roli chóru.