Nowy rok akademicki 2016/2017 dla słuchaczy UETW

Wielkimi krokami zbliża się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 dla słuchaczy Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku w Katowicach. W czwartek 6 października o godz. 16:00 spotkają się po raz pierwszy w semestrze seniorzy, którzy wybrali jedyny w Polsce Uniwersytet Trzeciego Wieku o profilu ekonomicznym.

W roku Jubileuszu 80-lecia naszej Uczelni przygotowaliśmy bogatą ofertę programową m.in.

1. Wykłady o tematyce ekonomicznej, finansach, zarządzaniu a także problemach społecznych. Kontynuowane będą również wykłady z historii sztuki i literatury oraz barwne wykłady o podróżach do miejsc nieznanych. Prowadzący to nauczyciele akademiccy, praktycy biznesu oraz przedstawiciele wielu instytucji, jak Narodowy Bank Polski, Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski.
  2. Zajęcia komputerowe na poziomie początkującym i średniozaawansowanym.
  3. Języki obce tj. angielski, niemiecki, włoski i rosyjski. Na wszystkich poziomach zaawansowania. Miłośnicy kultury francuskiej będą mogli nie tylko pogłębić znajomość języka francuskiego, ale również poznać osobiście malownicze rejony Francji.
  4. Zajęcia sportowe, to nie tylko nauka i doskonalenie pływania, ale także ćwiczenia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej, zajęcia z piłkami i tańce ludowe.

Nowości w programie to:
  • warsztaty fotograficzne z wystawą prac
  • warsztaty literackie
  • koło dziennikarskie

Planujemy wycieczki dla słuchaczy przynajmniej raz w miesiącu, rozpoczniemy od wyjazdu do Pszczyny, planujemy także wyjazd do Warszawy.

W roku akademickim 2016/2017 będziemy realizować po raz kolejny warsztaty w Muzeum Śląskim w Katowicach, spotkania dla melomanów w Filharmonii Śląskiej i udział w zajęciach muzykoterapii dla seniorów.

Zapraszamy również słuchaczy do udziału w koncertach, pierwszy z cyklu Jesienno-zimowych koncertów odbędzie się już 10 września o godz. 19:00 w kościele Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie przy ul. Nasypowej.

Kolejne koncerty, na które zapraszamy seniorów odbędą się w MDK Zawodzie.

Salon muzyczny Tadeusz Trzaskalika zaprasza na "Jesienny koncert w kolorze zielonym".  Wykonawcami będą Stanisław Pielczyk (pozytyw) i Tadeusz Trzaskalik (fortepian). Będzie to koncert z wykorzystaniem pozytywu (przenośnych organów), zbudowanego przez Stanisława Pielczyka, pracownika Muzeum Organów Śląskich oraz Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zapisy dla nowych i kontynuujących słuchaczy odbędą się od 12 do 15 września oraz od 21 do 23 września br. w godzinach od 9:00 – 13:00 w sali 1L, w budynku E, przy ul. 1 Maja 47

Kontakt; tel. 32 257 70 21, uetw@ue.katowice.pl