Przejdź do menu Przejdź do treści

Relacja pobytu słuchaczy UETW z wymiany językowo- kulturowej we Francji

W dniach 19 -29 maja 2024 roku grupa słuchaczy UETW doskonalących od kilku lat język francuski przebywała na wymianie językowo- kulturowej we Francji. Jest to już czwarty wyjazd tej grupy, a celem jest nie tylko utrwalanie znajomości języka francuskiego, ale także szukanie polskich śladów we Francji. Na wykładzie naszego rodaka żyjącego od lat we Francji dr Jacka Rewerskiego dowiedzieli się m.in., że  od listopada 1939 do czerwca 1940 roku w Angers mieściła się siedziba Polskiego Rządu na Uchodźstwie z gen. Władysławem Sikorskim jako premierem oraz rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Władysława Raczkiewicza (pałac Pignerolle).

Udało im się zwiedzić  krainę Zamków nad Loarą m.in. w Blois, Chenonceau, Amboise, Angers, Samour, Brissac i Pignerolles.

Dzięki temu, iż nasi słuchacze gościli u rodzin, poznawali francuskie zwyczaje kulinarne i rytuały życia codziennego. Poza tym wzięli udział w dniach otwartych Uniwersytetu Trzeciego Wieku nazywanym we Francji Uniwersytetem Czasu Wolnego.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca